MONTÁŽ ANTÉNNÍCH SYSTÉMŮ
Naše firma provádí montáže a servis individuálních a společných televizních antén a rozvodů, nabízíme předělání anténních systému pro příjem digitálních programů, měření analogového i digitálního signálu, montáže stožárů. Rádi Vám provedeme cenový rozpočet. Máme vlastní servisní pracoviště a proto se snažíme reklamace vyřizovat v co nejkratším termínu.
Individuální antény
Proč si mám pořizovat složitý anténní systém, když stejnou službu mi poskytne i "síto" nebo logaritmická anténa? - Kvůli kvalitě. Logaritmické antény a tzv. síta mají sice výhodu v relativně nízké ceně a tom, že nemáte na střeše "hnízdo" antén, ale pokud se jedná o kvalitu signálu výrazně pokulhávají. Ve vztahu k používání širokopásmových antén (sít) a jejich rušení vydal v červnu 2004 stanovisko Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Oproti tomu (úzko)pásmové antény jsou schopny díky své "specializaci" dosahovat na svém výstupu výrazně kvalitnějšího signálu (a to i bez zesilovacích prvků instalovaných např. v sítech). A díky jejich směrovosti jsou též potlačeny odrazy a rušení např. z jiných vysílačů. Je tedy zřejmé, že několik úzkopásmových antén Vám poskytne lepší službu než jediná širokopásmová, zvláště pokud chcete signál distribuovat do několika místností.
 |  |
STA - Společné televizní antény
Společné televizní anténní systémy (STA) jsou základem distribuce TV signálu především v obytných objektech s více bytovými jednotkami. Týkají se jak menších činžovních, tak i výškových (nejčastěji panelových) domů.
Cílem je zajistit kvalitní signál televizního, radiového a satelitního vysílání všem domácnostem v objektu při minimální počtu antén. Výhodou je, že relativně velká počáteční investice rozdělena mezi množství majitelů nebo obyvatelů bytů a tím náklady na jeden byt výrazně klesají. Lze říci, že náklady na pořízení/rekonstrukci a i následnou údržbu jsou tak nižší, než kdyby každý byt měl vlastní anténní systém. O omezeném prostoru na střeše ani nemluvě.
Dnes používáme nejčastěji hlavní digitální skupinové stanice, které jsou určeny pro zpracování digitálních satelitních, TV a rádiových programů a jejich převod do TV pásma. Stanice umožňují šířit v rozvodu až 16 digitálních programů pomocí jediné skříně.
Typy rozvodů
Struktura hvězdicová - Typ uspořádání, v našem případě, zásuvek vůči centrále - v centrále je pro každou zásuvku "rezervován" jeden výstup. Nejčastěji se užívá v rodinných domech a malých bytových domech, výhodou je vzájemná nezávislost zásuvek - v případě odpojení či nezávažného poškození jedné zásuvky tak nedochází k ovlivnění zásuvek ostatních. Nevýhodou je výrazný nárůst kabeláže. V této struktuře lze aplikovat zpětný kanál.
Struktura průchozí - Typ uspořádání, v našem případě, zásuvek vůči centrále - z centrály je veden jediný výstup a odbočení se provádí v trase kabelu vlastní zásuvkou. Ta funguje jako odbočovač zajišťující vyvážení výkonu signálu v zásuvce - signál musí dosahovat dostatečné úrovně ovšem nesmí způsobovat přebuzení vstupu TV přijímače. Nejčastěji je užívána ve výškových bytových domech jako kombinace průchozí a hvězdicové struktury. Není potřeba velké kabeláže, ovšem dochází ke vzájemnému ovlivnění - zásah do zásuvky zapříčiní problémy v zásuvkách následujících. Nelze též aplikovat zpětný kanál.
Zpětný kanál - Varianta zapojení rozvodu umožňující dále distribuovat vybraný kanál satelitního vysílání. SAT signál z rozvodu je veden standartní cestou do satelitního přijímače, kde je zpracován, a následně je jeden kanál (ten právě naladěný) odesílán po zvláštním koaxiálním vedení do centrály, odkud je distribuován do celého rozvodu ve standartním TV pásmu. Na ostatních TV je tak možno tento kanál přijímat i bez potřeby satelitního přijímače.